ההרשמה בעיצומה !

טיפולית / ספורט

איבון בן ולורן איקן, הידועות בתחום רכיבה טיפולית, משתפות פעולה להפעלת תוכניות הכשרה מובילות בתחום. מטרותיהן ליצור דור חדש של בעלי מקצוע מעולים ומגויסים אשר יתנו מענה אמיתי לביקוש הרב הקיים בשוק. הקורסים ידועים להיות רציניים ומקצועיים והבוגרים משוריינים לעבודה טרם מסיימים את לימודיהם.

הדרכת רכיבה טיפולית זה הוא מקצוע יוקרתי ומרתק אך גם רציני ומורכב. הוא מחייב הכשרה בהדרכת ספורט הרכיבה וגם בתחום הטיפולי. על מנת לאפשר לתלמידינו ללמוד, תחת קורת גג אחת, הדרכת ספורט והדרכה טיפולית, פתחנו השנה, מסלול משולב

התחום הספורטיבי מנוהל ע"י המאמן יניב בן שימול. יניב הוא מאמן בתחום הרכיבה המערבית, מדריך רכיבה טיפולית ותיק ובעל ניסיון רב כמנחה ומנהל קורסים. הוא בעל יכולות פדגוגיות נפלאות ההופכות אותו לדמות חינוכית כובשת ומובילה.

הקורסים והמתקן מאושרים על ידי מנהל הספורט.

הקורסים מתקיימים במרכז רכיבה טיפולית העמק הוותיק והידוע.  במרכז, מגרשים מקורים, ציוד ייחודי לרוכבים בעלי מוגבלויות פיזיות (כולל מעלון) וסוסים מאומנים לעבודה עם אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים. המרכז עובד עם ילדים ובוגרים בעלי מגוון רחב של מוגבלויות.

המוטיבציה שלנו היא אהבה למקצוע והרצון להכשיר מדריכים אותם נרצה להעסיק.

מה המוטיבציה שלכם ללמוד רכיבה טיפולית?

שלחו לנו הודעה ואנו נחזור אליכם עם כל הפרטים..

למידע נוסף...

אם גם אתם רוצים להיות חלק מהעולם המופלא הזה, ולקחת חלק בקורס מקצועי מהמובילים בארץ. תשלחו לנו הודעה ואנו נחזור אליכם עם כל הפרטים. אתם מרחק שיחת טלפון אחת מלהגשים את החלום שלכם!!
קישור לשאלון הרשמה והתעניינות:

https://bit.ly/שאלוןרכיבה

מוזמנים לשתף

איבון בן  ולורן איקן משתפות פעולה ליצירת קורסים להכשרת מדריכי רכיבה טיפולית איכותיים ומקצועיים המיועדים לבעלי ניסיון ברכיבה ובממשק. הקורסים מתקיימים במרכז רכיבה טיפולית העמק הוותיק והידוע

במרכז, מגרשי רכיבה מקורים המאפשרים הדרכה בכל מזג אוויר, ציוד ייחודי לרוכבים בעלי מוגבלויות פיזיות (כולל מעלון) וסוסים מאומנים לעבודה עם אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים.  במקום, כיתות לימוד מאובזרות צמודות לחווה.

כל התנאים מרוכזים להכשרה טיפולית ברמה הגבוהה ביותר.

תוכנית הלימודים:

תכנית הלימוד הינה מולטי-דיציפלינארית אשר מקנה למשתתפים ידע עיוני ומעשי בתחומים הבאים: פסיכולוגיה, אנטומיה פונקציונאלית ונוירולוגית, פתולוגיות פיזיות התפתחות אנושית נורמטיבית, פסיכופתולוגיה, מיומנויות טיפול, התנסות מונחת ותרגול מעשי .

על מנת להבטיח הכשרה מקצועית יעילה, בנינו את התוכנית על פי מודל ספיראלי כך שהסטודנט יוכל, בכל שלב בתהליך, לבסס מחדש את הידע שנרכש ולגבות את חווית הלמידה בהתנסות מעשית מעשירה (Active Learning). התוכנית מותאמת לדרישות הועדת המקצועית לרכיבה הטיפולית בהתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה.

התנסות מעשית מונחת במרכז רכיבה טיפולית העמק: מאחר והמרכז הינו אחד המרכזים הבודדים בישראל אשר ערוך לעבוד עם כל סוגי המוגבלויות (במקום מעלון, תשתית וציוד מיוחדים), יש לסטודנטים הזדמנות ייחודית ללמוד טכניקות הדרכה מורכבות ולהתנסות עם קשת רחבה במיוחד של מטופלים.

הקורס  מיועד לאנשי סוסים מעל גיל 21.

הוא יתקיים בימי ג' מ-8:30 עד 17:30

לאור הצלחתם של הקורסים הטיפוליים של איבון ולורן, הוחלט להקים מערך של קורסים להכשרת מדריכי ספורט אשר יאפשרו ללמוד, תחת קורת גג אחד, הדרכת ספורט והדרכה טיפולית.

לאחר 3 שנים של חיפוש אחרי האדם המתאים להצטרף למשפחת ניר העמק כדי לנהל את הקורסים הלימודיים, הוחלט כי המאמן יניב בן שימול הוא האדם הנכון לתפקיד.

יניב, מאמן רכיבה מערבית, מדריך

 טיפולי מנוסה והידרותרפיסט, ניהל בעבר תוכניות להכשרת מדריכי רכיבת ספורט ורכיבה טיפולית. 

הוא מורה מעולה אשר יודע לרתק ולקדם את הסטודנטים. תחת שרביטו מובטחת חווית למידה מעשירה ומעצימה.

הקורסים מתקיים במרכז רכיבה טיפולית העמק הוותיק והידוע.  במרכז ישנו מגרש רכיבה גדול וראונד פן, שניהם מקורים מה שמאפשר הדרכה בכל מזג אוויר. במקום,  ציוד רכיבה מכל הסוגים, סוסי ווסטרן וסוסי אינגליש ברמה גבוהה .

מטרת הקורסים להקנות ידע ברכיבה מערבית ואנגלית, תוך הקניית ידע תיאורטי ומעשי ברכיבה ,מיומנויות ,יכולות הדרכה, כולל התנסות מעשית. הקורס שם דגש על לימוד עקרונות בטיחות בסביבת הסוס, ועל הקניית ידע תיאורטי בהתנהגות ובפסיכולוגיה של הסוס.

הקורסים והמתקן מאושרים על ידי

 מנהל הספורט.

סה"כ שעות לימוד הקורס: כ- 303 ש"א.

הקורס השנתי יתקיים יום בשבוע, בימי חמישי. 

הקורס המרוכז קיץ יתקיים בכל ימות השבוע, במהלך חודש אוגוסט, מהבוקר ועד הערב (הפסקה באמצע היום).

הקורסים להכשרת מדריכי רכיבה מאושרים ע"י מנהל הספורט

קורס הדרכת רכיבת לימוד |   הדרכת רכיבה (לימוד) | טיפולי או משולב (לימוד וטיפולי).

איבון בן  ולורן איקן משתפות פעולה כבר שנים ליצירת תוכנית להכשרת מדריכי רכיבה טיפולית איכותית ומקצועית.

החל משנת 2019, הוחלט להקים קורס מדריכי רכיבת ספורט (שלב 1) על מנת לאפשר לסטודנטים הזקוקים גם להכשרה הספורטיבית ללמוד במסלול משולב, תחת קורת גג אחת.

מנהל הקורס, יניב בן שימול , מאמן רכיבה מהוותיקים בארץ, הינו בעל ניסיון רב בהכשרת מדריכי רכיבת ספורט וטיפולי. הוא מאמן רוכבים לתחרויות ספורט ובעל מרכז טיפולי וקליניקה פרטית למעלה מעשור.

הקורסים מתקיים במרכז רכיבה טיפולית העמק הוותיק והידוע. התנאים אופטימליים ללימודים מעשיים ועיוניים: מגרשים מקורים, כיתות לימוד מאובזרות וציוד רכיבה מכל הסוגים.

סגל הקורס כולל, בנוסף לרכזים,

מרצים מהשורה הראשונה, מדריכים ומאמנים מקצועיים ומנוסים וכמובן, סוסים מאומנים ומתאימים לטיפולי למערבי ו/או לאולימפי.

לפרטים נוספים והרשמה: