בחזית ההסברה

תלמידי מנהיגות רדיו ותקשורת לוקחים חלק במאמץ ההסברה הלאומי. "היום לכל אחד יש את היכולת להשפיע על דעת הקהל ישירות מכף ידו".

מאז החלה מלחמת 'חרבות ברזל' בעזה לפני כארבעה חודשים, נפתחה זירת לוחמה מקבילה בעולם התקשורת ובפרט ברשתות החברתיות. הקרב על דעת הקהל העולמית הפך להיות חשוב ומאד משמעותי בניסיון להשפיע על הנרטיב ולצבור תמיכה מאסיבית שתאפשר למדינת ישראל לפעול ולהשיג את היעדים אותם הציבה כמטרות ברורות להשגה. "מספיק לראות את המשפט ההזוי שהתנהל נגד ישראל בהאג כדי להבין עד כמה דעת הקהל העולמית לא בהכרח נצמדת לעובדות ומושפעת מפרסומים מוטים ושקריים בכל מיני פלטפורמות", הסביר שלומי ברטלר, המלמד את תלמידי המנהיגות על חשיבות הנושא. "המלחמה בזירה התקשורתית היא סופר חשובה וחייבת להיעשות בתבונה ובעקביות. ככל שמתרחקים מאירועי ה-7 באוקטובר, המשימה הופכת לקשה יותר וצריך כל הזמן להדהד לעולם, מדוע הכל קרה ומי הרעים כאן בכל הסיפור".

לצורך כך, תלמידי המנהיגות למדו על חשיבות פעילות ההסברה הלאומית ועל הכח העצום שיש לכל אחד כאזרח במדינה לקחת חלק פעיל ולהפוך למסביר בפני עצמו. במסגרת הפעילות בסדנה, התלמידים עבדו על הכנת ג'ינגלים קצרים עם מסר ברור, באנגלית ובעברית, אותם הקליטו באולפן הרדיו, ובהמשך תלמידי מגמת תקשורת הפיקו מהם סרטונים קצרים המיועדים להפצה המונית ברשתות החברתיות השונות. "בעידן של היום, לכל אחד מאיתנו יש השפעה עצומה על המערכה. כל שאנחנו צריכים הוא לשתף, להפיץ ולקדם בלחיצת כפתור- חומרי הסברה מצוינים שמופקים ומועלים לרשת. אני שמח שכעת התוצרים של החבר'ה הצעירים שלנו, יתווספו למלאי הקיים ויעמדו לרשות כל אחד". אז אל תהססו, פשוט שתפו!

כתבות אחרונות

בואו לצמוח איתנו להצלחה!

מלאו את הטופס ונחזור אליכם עם כל הפרטים על מסלולי הלימוד ב"ויצו ניר העמק".