גשרים לטכנולוגיה

פרויקט 'גשרים' הייחודי, החל לפעול בניר העמק. הנגשת עולם המחשבים וההייטק לתלמידי חטיבות הביניים על ידי חיילי יחידות הסייבר והחינוך.

 

לאחרונה החלו תלמידי שכבה ז' לקחת חלק במיזם חינוכי חדשני הנקרא: "גשרים". מדובר ביוזמה של צה"ל ובהובלת חיל החינוך ויחידת 8200 של אגף המודיעין, בשותפות עם גופים נוספים. התוכנית מבוססת על כוח ההוראה של מש"קיות ההדרכה אשר בשילוב מנטורים מ-8200, מלמדים בכיתות תוכן טכנולוגי מלהיב, במטרה לקרב את התלמידים לעולם המחשבים ולהנגיש עבורם את מגוון הכלים העצום הקיים במרחב זה. "הלמידה בכיתות עצמן מאפשרת לתלמידים להתנסות בצורה חווייתית ביסודות של עולם התכנות והסייבר", הסבירה שרונה הראל, רכזת השכבה. "לראייה  החבר'ה גילו עניין ושיתפו פעולה עם המדריכות בשמחה".

מטרת התוכנית היא לפתוח לתלמידים את אפשרות הבחירה, ולהכין אותם לעולם התעסוקה של המחר- עולם שמשתנה מרגע לרגע בקצב מהיר. בצה"ל הבינו כי ככל שהם ייחשפו בשלב מוקדם יותר לתחום, כך שילובם של התלמידים בתפקידים רלוונטיים בצבא, יהיה קל ואפקטיבי יותר. מעבר לידע הנלמד במפגשים, הדגש המשמעותי ביותר בתוכנית זאת, הוא חיזוק תחושת המסוגלות והמוטיבציה בקרב התלמידים. הרצון לתת להם את הכלים הנכונים ולגרום להם להאמין בעצמם, אלו הדברים המרכזיים שמובילים את מפתחי המיזם, שמתקיים בעשרות בתי ספר בכל רחבי הארץ.

כתבות אחרונות

בואו לצמוח איתנו להצלחה!

מלאו את הטופס ונחזור אליכם עם כל הפרטים על מסלולי הלימוד ב"ויצו ניר העמק".