דור האלכוהול

הרצאה מרתקת על אלכוהול בגובה העיניים לתלמידי החטיבה העליונה. "לא באנו להטיף לכם, באנו לגרום לכם להיות נבונים יותר, זה כל הסיפור".

שתיית אלכוהול הייתה מאז ומעולם חלק בלתי נפרד מעולמם של בני העשרה. התופעה הפכה נפוצה עוד יותר בשנים האחרונות בגלל מגוון סיבות ומעת לעת אנחנו מדווחים על מקרים בהם מעורבים בני נוער שצרכו אלכוהול ונזקקו לטיפול רפואי. מערכת החינוך מודעת לנושא ומשלבת תוכניות העשרה מותאמות בניסיון למזער את הנזק ולהביא לידיעת התלמידים את הסכנות הטמונות בשתיית משקאות אלכוהולים בגילאים צעירים. "אני בא לדבר דוגרי בפנים, לא במילים גבוהות- אלכוהול הוא סם!", פתח את ההרצאה, מוטי מלניק מיוזמי צוות 'דור האלכוהול', שמעביר הרצאות וסדנאות לבני נוער ברחבי הארץ. "אני יודע שאין היום ישיבה של חבר'ה בגיל שלכם בלי אלכוהול, זה קיים ולא משנה כמה נעצום עיניים, זה עדיין יהיה נוכח וחלק מהאירוע".

"המטרה שלי היא לא לומר לכם לא לשתות, אלא אם כבר לשתות בתבונה, להבין מה אלכוהול יכול לעשות לכם ולאיזה מצבים הוא עלול להוביל אתכם". הנתונים מראים כי מעל ל-80% מבני הנוער צורכים אלכוהול במפגשים חברתיים. עשרות שנים של תוכניות לימוד עסקו בסכנות שבדבר תוך מתן דגש על לשון החוק והעונשים הצפויים למי שעובר עליו. "הפחידו אתכם ונזפו בכם ואמרו לכם שאוי ואבוי", המשיך מוטי. "כולם חשבו שזאת הדרך לחנך, מבלי לקחת בחשבון שבסוף אתם תשתו בכל מקרה". המוטו של צוות 'דור האכוהול' הוא להכיר במציאות ולהעביר ידע לבני הנוער בנוגע לשתייה באופן חד וברור, בשפה פשוטה, עם מתן כלים ישימים להתמודד עם סיטואציות שעלולות להיווצר. ההרצאה הועברה לתלמידי שכבה יא' ו-יב', רובם עדיין לא הגיעו לגיל 18 המאפשר על פי חוק צריכת אלכוהול. "תשמרו על עצמכם, תזכרו שזה בידיים שלכם ואתם אלו שיכולים למנוע את המצבים הלא נעימים שאלכוהול יכול להוביל אתכם אליהם", סיכם מלניק את המפגש וקרא לנוכחים באולם לקבל החלטות נבונות על עצמם ועל סביבתם.

כתבות אחרונות

בואו לצמוח איתנו להצלחה!

מלאו את הטופס ונחזור אליכם עם כל הפרטים על מסלולי הלימוד ב"ויצו ניר העמק".