כבוד השופטת

סגנית נשיא ביהמ"ש השלום בעפולה, השופטת יפעת מישורי, הגיעה למפגש עם חניכי מסלול לימודי משטרה, לשיחה על אכיפה, חוק ומה שבניהם.

לא בכל יום יוצא לפגוש בשופט בית משפט מכהן, כשהוא אינו יושב ומנהל דיון בפועל. במפגש יוצא דופן הגיעה לביה"ס, השופטת יפעת משורי המשמשת כסגנית נשיא ביהמ"ש בעפולה, לשיחה מרתקת על עולם המשפט וכיצד הוא מתנהל במדינה דמוקרטית. האירוע התקיים כחלק מתוכנית לימודים במסגרתה נחשפים תלמידי מסלול לימודי משטרה לתפקידים השונים במערכת אכיפת החוק ומה התהליך אותו עובר נאשם, החל מרגע סיום עבודת המשטרה והגשת כתב אישום, דרך משפט ועד רגע הכרעת הדין. בין היתר דיברה איתם השופטת מישורי, על סוגי הערכאות השונות הקיימות בישראל ומה תפקידה של כל אחת מהן. מהן זכויותיו של אזרח העומד למשפט, דילמות של שופט וסוגיות שונות הקשורות בקבלת החלטות של מי שיושבים ובסופו של דבר גוזרים את דינם של בני אדם.

עוד דיברה איתם כבוד השופטת על פסקי דין שהיוו תקדים ושינו חקיקה בישראל כמו: בג"ץ אליס מילר שפתח את השער לשוויון מגדרי לתפקידי לוחמה בצבא, בג"ץ מקדונלד'ס שחייב את הרשת לפרסם רכיבי ארוחה וערך קלורי ועוד דוגמאות מרתקות. "זאת הייתה הרצאה מעניינת ועצם המפגש של החניכים עם שופטת מכהנת שהגיעה אליהם לכיתה, זה כשלעצמו העצים אותם מאד", סיפר רפ"ק יקי קובי, מפקד המסלול. "לא מזמן קיימנו מפגש עם רשמת בכירה מביהמ"ש המחוזי בנצרת שסיפרה על עבודתה החשובה, ובהמשך נקיים עוד מפגשים סביב הנושא".

כתבות אחרונות

בואו לצמוח איתנו להצלחה!

מלאו את הטופס ונחזור אליכם עם כל הפרטים על מסלולי הלימוד ב"ויצו ניר העמק".