משפחות מספרות

מפגשים מרגשים של תלמידים עם בני משפחות הנופלים- בוגרי הכפר- מאירועי אוקטובר, התקיימו בשבוע שקדם ליום הזיכרון. הסיפור של אלו שהיו כאן עד לא מזמן ולעולם לא ישובו.

מאז פרצה מלחמת 'חרבות ברזל' בחודש אוקטובר ועד היום, נהרגו 7 מבוגרי ויצו ניר העמק. חלקם כאזרחים, חלקם חיילים בסדיר ובקבע וחלקם כחיילי מילואים. האחרון מבניהם הוא נדב סלימן ז"ל, לוחם בגדוד 51 של חטיבת 'גולני', שנהרג לפני כחודש בתאונת דרכים בעת שהיה בחופשה קצרה מהשירות.  לאורך השבוע שבין יום השואה לזיכרון, התקיימה בכפר, סדרת מפגשים מרתקת עם בני משפחותיהם של הנופלים וזאת מתוך רצון לחשוף את התלמידים לסיפורים האישיים של החללים וכחלק מההכנה למרוץ המסורתי 'רצים לזכרם'. "השנה לאור המצב ולצערנו המספר הרב של בוגרינו שנהרגו בחודשים האחרונים, החלטנו שהמרוץ יוקדש לזכרם", הסביר יובל סביון, רכז החינוך החברתי. "כחלק מזה ומתוך מטרה לחבר כולם באופן ישיר לסיפור האישי של כל בוגר, ביקשנו מהמשפחות להגיע ולדבר בפני התלמידים בשכבות השונות. לספר מי הם היו, מה היה בית הספר עבורם ולשתף בזיכרונות מהבית. לשמחתנו, ההיענות הייתה גדולה וכך נולדו מפגשי שיח מרתקים".

"סהר מאד אהב את ניר העמק", סיפרה אימו של סהר אשוואן ז"ל, שנרצח במסיבת ה'נובה' בעת שבילה שם יחד עם חבריו. "הוא אהב את החברים, הוא אהב את הטבע, בעלי חיים ובעיקר אהב את החיים. אשוואן שסיים את שירותו הצבאי כלוחם בהנדסה קרבית, עבד בחקלאות וחסך כדי לטוס לטיול הגדול. גם סתיו ברזני בילתה במסיבה יחד עם בן זוגה וחברות מהישוב גן נר בו התגוררה. חמישה ימים חלפו עד שאמא שרי, קיבלה את הבשורה המרה שסתיו נרצחה. "היא הייתה קרן אור, תמיד עם חיוך על הפנים. אהבה צדק, לא סבלה כשנגרם עוול למישהו, תמיד רצתה לעזור לכל מי שהיה זקוק לעזרה". יחד עם אמא של סתיו, הגיעו חברותיה לספסל הלימודים, איתם נשארה בקשר מצוין. אחת מהן הייתה איתה באותה מסיבת דמים וניצלה למרבה המזל. החברות סיפרו לתלמידים על אירועי אותה שבת ועל הימים הקשים שחלפו עד אשר סתיו ובן זוגה אסף, נמצאו ללא רוח חיים. גם ההורים של רועי מימון ז"ל הגיעו למפגש אישי ושיח. מימון, בוגר הכפר, שירת כפרמדיק במיל' בסיירת יהלו"ם, ונהרג בעת הכנה לפיצוץ מנהרת טרור עצומה שנחשפה. הוריו סיפרו על החמלה שהייתה בו לכל ייצור חי, על אומץ ליבו ואהבת המולדת שקיננה בו עד רגעיו האחרונים. כמו כן, הגיעה אימו של רס"ן רועי מלדסי ז"ל, מפקד פלוגה בגדוד 13 של 'גולני', בני משפחתו של אליה סנקין ואלכס מאסליי ז"ל, וכן עמי טל- מורה בביה"ס להנדסאים- ששכל את בנו רועי ז"ל. כולם כאמור, חשפו בפני התלמידים את הסיפורים האישיים שלהם ושיתפו בהתמודדות הקשה עם האובדן הגדול.

כתבות אחרונות

בואו לצמוח איתנו להצלחה!

מלאו את הטופס ונחזור אליכם עם כל הפרטים על מסלולי הלימוד ב"ויצו ניר העמק".