סרטונים וקישורים

אתר ויצו

ויצו - תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, הוקמה בלונדון בשנת 1920 כתנועה לא מפלגתית של נשים העושות עבודתן בהתנדבות. ויצו מוכרת על ידי האו"ם כארגון לא ממשלתי (NGO), במעמד מייעץ לידי אקוסוק (ECOSOC) ויוניצף (UNICEF). מטרות ויצו - לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות יום, ילדים, בני נוער, נשים וקשישים, קידום מעמד האישה בישראל, חיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל ולסייע בקליטת עולים חדשים.

אתר המינהל לחינוך התיישבותי

משרד החינוך אחראי על מערכת החינוך בישראל, וכולל את המוסדות הבאים: גנים, בתי ספר, השכלה גבוהה וחינוך בלתי פורמלי. המשרד הוקם בשנת 1949 כהמשך של מחלקת החינוך של הוועד הלאומי בראשות זלמן שזר. בתחילת דרכה, מערכת החינוך הייתה חצי פרטית, ורוב בתי הספר השתייכו לאחד מארבעה זרמי חינוך: זרם העובדים, זרם כללי, זרם דתי והחינוך העצמאי של אגודת ישראל.

המינהל לחינוך התיישבותי פנימייתי ועליית הנוער

אגף החינוך וההדרכה בפנימיות פועל לקידום מעמדו של החינוך הפנימייתי בשלושה מישורים עיקריים: פיקוח חינוכי על הפנימיות. מעטפת ליווי והנחייה לצוותים החינוכיים ולצוותי השירות בפנימיות. קיום מערך הכשרה, פיתוח וקידום מקצועי לעובדים בחינוך הפנימייתי.​ החינוך הפנימייתי הינו צורך שמעט החברות היכולות להתקיים בלעדיו, תמיד ימצאו בני נוער הזקוקים לחינוך מחוץ למשפחה או שרוצים בו מתוך בחירה. הצורך בחינוך פנימייתי גובר כאשר חברה נמצאת בתהליכי שינוי עמוקים כגון הגירה, מלחמה, שינויים כלכליים ומשברים במעבר הבין-דורי.

נגן וידאו

סרטון תדמית חדש 👆🏻

נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו

בואו לצמוח איתנו להצלחה!

מלאו את הטופס ונחזור אליכם עם כל הפרטים על מסלולי הלימוד ב"ויצו ניר העמק".