עולם הניווט

פיילוט חדש החל לפעול השנה בביה"ס במסגרתו נחשפים תלמידי חטיבת הביניים לענף הניווט הספורטיבי. תחרות ראשונה התקיימה השבוע בכפר

ניווט ספורטיבי הוא ענף ספורט שהולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות ברחבי הארץ. בישראל קיימים כיום 12 מועדוני ניווט, בהם חברים מאות אנשים היוצאים אל השטח מידי סוף שבוע, לתחרויות אישיות וקבוצתיות. במסגרת לימודי מנהיגות החל השנה לפעול מסלול החושף את התלמידים לתחום הניווט ומקנה להם כלים המאפשרים התמצאות בתוואי שטח שונים. מי שמוביל את הנושא הוא מאיר שטרית, אחד ממקימי הענף בישראל. "ניווט זה ספורט נהדר", הוא מספר. "כל מה שצריך, זה מפה, מצפן וזוג רגליים. אחרי שהם לומדים לקרוא נכון את המפה ולדעת כל הזמן לשמור על כיוון, כל שנותר הוא ללמוד את השטח בו הם עומדים לנווט ופשוט לצאת לדרך".

השבוע התקיימה תחרות ראשונה לעונה זאת בשטחי הכפר. בתחרות לקחו חלק בתי הספר: "גאון הירדן" מעמק המעיינות, "עמקים תבור" מעמק יזרעאל והנווטים הצעירים של ויצו ניר העמק. כל אחד קיבל מפה ובה ממוקמות 15 תחנות אותן צריך לזהות ואליהן צריך להגיע על פי סדר, כשהכל נעשה במדידת זמנים ובמרוץ נגד השעון. "זה שטח מעולה לניווט ספורטיבי", ציין מאיר. "מקום רחב ידיים, עם מיקומים מצוינים לתחנות מעבר, קלאסי לתחרות כמו זאת". בסיום נמדדו התוצאות ונלקחו בחשבון לקראת התחרות הבאה. סה"כ 3 תחרויות ייערכו בשיטת ליגה כשבית הספר בעל התוצאות הטובות ביותר, יעפיל לגמר המחוזי בהמשך.

כתבות אחרונות

בואו לצמוח איתנו להצלחה!

מלאו את הטופס ונחזור אליכם עם כל הפרטים על מסלולי הלימוד ב"ויצו ניר העמק".