תוצרת הארץ

מה מדביק את הפסיפס שקרוי 'החברה הישראלית'? איך מגשרים על פערים? ומזה אומר להיות ישראלי? על כל אלו ועוד בהצגה מקורית בה צפו תלמידי חטיבת הביניים

יניב, יבגני, שני חברים, נשלחים למסע הופעות בחו"ל בכדי לגייס תרומות למדינת ישראל בקרב יהודים. האחד 'צבר' יליד הארץ, השני עולה חדש שנמלט מהמלחמה באוקראינה. כל אחד מהם מגיע מרקע שונה בחברה, ומביא איתו סיפור אישי טעון ומרגש. לאורך המסע, צצים קשיים ועולות סוגיות המדגישות את הפער בין השניים. לרגעים נדמה כי הם עלולים לעלות על שרטון ולחזור ארצה. "יש כאן דילמות אמיתיות של בני נוער", סיפרה נתי בן-גיאת, אחראית חינוך חברתי בחט"ב. "הפערים בין אלו שנולדו בארץ לעולים החדשים, הבדלי התרבויות, הזהות האישית-כל אלו עולים כאן בהצגה תוך כדי העלילה והתלמידים צופים במעין סוג של מראה לחברה הישראלית".

בסופו של דבר מבינים החברים כי ערכי הרעות, המחויבות אחד לשני והרצון המשותף לעזור למדינה- גוברים על כל הפערים שנתגלו. החברות שנרקמה ביניהם לאורך הדרך, היא העוגן שמחבר אותם למטרה משותפת. "יש כאן מסר עצום", הוסיפה נתי, "לא כולנו זהים. לא כולנו מחזיקים באותן דעות או מסכימים על הכל. אבל בשורה התחתונה, כולנו חיים כאן ואוהבים את הארץ שלנו ובעיקר צריכים לדעת לגשר על פערים שקיימים באופן טבעי". יצוין כי ההצגה: "מייד אין יזראל" היא מבית 'תיאטרון השעה הישראלי' המשובח ובעקבות הצלחתה, שוחקה כבר מאות פעמים בכל רחבי הארץ.

כתבות אחרונות

בואו לצמוח איתנו להצלחה!

מלאו את הטופס ונחזור אליכם עם כל הפרטים על מסלולי הלימוד ב"ויצו ניר העמק".