מסייעים לחקלאים

תלמידי כפר הנוער ויצו ניר העמק לוקחים חלק בפעילות התנדבותית בענף החקלאות. "זה החלק שלנו במאמץ הלאומי".

מאז החזרה ללימודים בבית הספר ובהתאם למציאות המשתנה, יוצאים מידי שבוע תלמידי כלל השכבות לסייע לחקלאים ברחבי הצפון וזאת כחלק ממאמץ כלל ארצי למלא את החוסר בידיים עובדות. הפעילות הינה באישור פיקוד העורף ובשיתוף ארגון 'השומר החדש' שהקים חמ"ל המרכז את הצרכים המדויקים של החקלאים בשטח. "לא היה לנו ספק מרגע קבלת האישור שנצטרף למיזם המופלא הזה", סיפרה סיגל אופיר, מנהלת ביה"ס. "מבחינתנו זה חינוך אמיתי לעבודת כפיים, לאהבת הארץ, מה גם שאנחנו בית ספר חקלאי והחיבור לסוג ההתנדבות הזה הוא יותר מטבעי".

מאז החלה ההתנדבות, יצאו מאות מתלמידי הכפר ביחד עם הצוות החינוכי לשדות הגלבוע שם פגשו בחקלאים המגדלים בין היתר: פטרוזיליה, כוסברא, שמיר ותבלינים נוספים. לאחר הסבר קצר על העבודה , הם נפרשו בין הערוגות והחלו במלאכת ניקוש עשבים בין השתילים ובקציר הירק המוכן לשיווק. עוד אזור אליו הגיעו תלמידי ניר העמק הוא עמק הירדן, שם לקחו חלק בקטיף אבוקדו במטעים הרבים שנמצאים בסביבה.

"זה כוח מאד משמעותי עבורנו", ציין ניר, האחראי על ענף האבוקדו בקיבוץ נווה-אור. "50- 60 בנו נוער שמגיעים לעזור לנו, הם כוח משמעותי עבורנו. הגענו למצב שחסרים לנו עשרות עובדים בחודש האחרון והפרי על העץ חייב להיקטף בימים אלו ממש. כל יום כזה שאנחנו מקבלים סיוע מתלמידים מתבטא בהמון תוצרת שתגיע לשווקים במקום להיזרק לפח ובכך נחסך מאתנו נזק כלכלי עצום".

יצוין כי מאז החלה המלחמה, עזבו את הארץ אלפי עובדים זרים ובמקביל נמנעת הכניסה של פועלים מעבר לקו הירוק, דבר שיצר חוסר גדול בכוח עבודה בתחומים רבים, בניהם גם ענף החקלאות שבו לא ניתן לעכב את הפעילות השוטפת. "נמשיך להתנדב בשמחה כל עוד יזדקקו לנו. זאת גאווה גדולה לראות את החבר'ה שלנו לוקחים חלק ביוזמה כל כך מבורכת, בתרומה אמיתית למשק הישראלי בימים קשים אלו", סיכמה אופיר את הדברים.

כתבות אחרונות

בואו לצמוח איתנו להצלחה!

מלאו את הטופס ונחזור אליכם עם כל הפרטים על מסלולי הלימוד ב"ויצו ניר העמק".