מסע אחרון

רגע לפני שיסיימו את לימודיהם, תלמידי השכבה הבוגרת יצאו לשבוע של מסע ישראלי. לילה במדבר, התנדבות בקהילה, ביקור בכותל- היו רק חלק מהחוויות שצברו בדרך.

אחרי ציפייה רבה, תלמידי מחזור ס' של כפר הנוער ויצו ניר העמק עפולה יצאו ל'מסע ישראלי' בן כשבוע ימים ברחבי הארץ. את המסע- האחרון שלהם בטרם יעלו על מדים- התחילו התלמידים בטקס עם זריחה בלב המדבר שהיווה נקודת פתיחה ליציאה לדרך. במהלך ששת ימי המסע עברו התלמידים סדרת חוויות עוצמתיות, אינטנסיביות ומעצבות זהות הכוללות בין היתר: מפגשים עם אנשים, אתרי טבע זיכרון ומורשת, פעילות קהילתית התנדבותית בבאר שבע: בגני ילדים לבעלי צרכים מיוחדים, בבתי אבות ובמקומות נוספים בהם מתנדבים הם חלק מהעשייה. המסע הייחודי מורכב ממסלולי הליכה בטבע המשלבים מעגלי שיח בנושאים ערכיים הנוגעים בזהות האישית של כל אחד, דרך הסביבה בה הוא חי וכיצד הוא מהווה חלק משמעותי בה, ולבסוף ניסיון להבין מהי הזהות היהודית ומשמעות המדינה שהוקמה לטובת העם שלנו. במעגלים הקבוצתיים דיברו התלמידים באופן המאפשר שיח פתוח, הקשבה, הכלה ורגישות לאחר. עוד ביקרו התלמידים בכותל המערבי בירושלים ואת השבת קיבלו יחדיו בחוויה מאחדת ומגבשת שאותה ציינו כרגע שיא משמעותי עבורם.

אורי כהן, מנכ"ל עמותת 'מסע ישראלי': "'מסע ישראלי' ממשיך להוביל גם השנה את החוויה המשמעותית ביותר שעוברים נערות ונערים בישראל במהלך תקופת לימודיהם – מסע שמגבש את זהותם האישית היהודית והציונית כישראלים ומהווה נדבך חשוב בו בוחנים בני הנוער המשתתפים במסע את הקשר שלהם לעם ולמדינה לקראת סיום התיכון וערב גיוסם לצה"ל. אנחנו מודים על הזכות להיות חלק מעיצוב דמותו של אזרחי המחר ומנהיגי העתיד של מדינת ישראל". יצוין כי היציאה למסע של השכבה הבוגרת התאפשרה הודות למאמצים רבים של הנהלת ביה"ס והרכזת נורית מזרחי מול הגורמים הרלוונטיים וזאת לאחר שבשנה שעברה עקב עיצומי ארגון המורים, בוטל המסע וקיומו היה מוטל בספק. בשבוע הקרוב תצא שכבת יא' למסע ישראלי כך על פי התכנון המקורי שנקבע בתכנון השנתי.

כתבות אחרונות

בואו לצמוח איתנו להצלחה!

מלאו את הטופס ונחזור אליכם עם כל הפרטים על מסלולי הלימוד ב"ויצו ניר העמק".