הפוגה לנשמה

כ"ט בנובמבר נחגג במופע שירה בציבור לתלמידי כלל ביה"ס. " בימים כאלו צריך לדאוג למשהו גם עבור הנשמה והתאריך הזה הוא סיבה מצוינת לחגיגה"

ב-29 בנובמבר 1947 הצביעה העצרת הכללית של האומות המאוחדות בעד סיום המנדט הבריטי ויישום תוכנית לחלוקת ארץ ישראל, מה שהוביל בפועל להכרזה על הקמת המדינה ב-ה' באייר תש"ח. לימים הפך התאריך הלועזי ל- כ"ט ואת היום ההיסטורי הזה מקפידים לציין באירועים שונים כבר 76 שנים. גם בויצו ניר העמק החליטו להקדיש זמן לציון המאורע עם הופעת אורח של פרדי ברק, אמן שירה בציבור שסחף את התלמידים בשלל שירי ארץ ישראל מתקופות שונות

בין לבין שוזר פרדי את סיפורה של הקמת המדינה מראשית החזון הציוני של הרצל, דרך המאבק לסיום המנדט ועד אותה הצבעה היסטורית בעצרת האומות המאוחדות, באמצעות קטעי וידאו, חומרי ארכיון ןאנקדוטות רלוונטיות לסיפור של עם ישראל מאז ועד היום. לסיום בחר ברק לסגור את המופע עם חידוש לשירו המפורסם של יהורם גאון: "לא תנצחו אותי", שחודש לפני כשבוע ע"י גאון בשיתוף הלהקות הצבאיות- זאת לרגל מאורעות התקופה. התלמידים שרו לצלילי נגינת הגיטרה ונהנו משעה קלה של הפוגה חינוכית בדרך שונה ומקורית. 

כתבות אחרונות

בואו לצמוח איתנו להצלחה!

מלאו את הטופס ונחזור אליכם עם כל הפרטים על מסלולי הלימוד ב"ויצו ניר העמק".